Vi skaber 

arbejdsglæde

KURSUSUDBUD 2020 VED EUC SYD

Kursusnavn Undervisningssted Start Slut Varighed
Kloakrørlægger
Der indgår 11 fag i kurset.
EUC Syd - Christen Kolds Vej 20
6100 Haderslev

06-01-2020

04-03-2020

43 dage

Godstransport med lastbil

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

20-01-2020

28-02-2020

30 dage

B-Certifikat over 135kw
Der indgår 5 fag i kurset.

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder

21-01-2020

11-02-2020

16 dage

Gaffeltruck certifikatkursus B, 7 dage

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

03-02-2020

11-02-2020

7 dage

Rensning af ventilationsanlæg

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder

03-02-2020

24-04-2020

5 dage

Fejlfinding på automatiske maskiner, trin 3
Der indgår 2 fag i kurset.

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

03-02-2020

14-02-2020

10 dage

EU-bevis med køreteknik for godschauffører
Der indgår 3 fag i kurset.

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

10-02-2020

14-02-2020

5 dage

Procesanlæg, instumentering tryk/temperatur

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

10-02-2020

14-02-2020

5 dage

Pers. sikkerhed v arbejde med epoxy og isocyanater

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

10-02-2020

11-02-2020

2 dage

Grundlæggende komponentkendskab

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

10-02-2020

12-02-2020

3 dage

Direkte prøve gaffeltruckcertifikat A eller B

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

11-02-2020

11-02-2020

1 dag

Direkte prøve gaffeltruckcertifikat A eller B

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

12-02-2020

12-02-2020

1 dag

ESD sikring for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

13-02-2020

13-02-2020

1 dag

Procesanlæg, instrumentering niveau/flow

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

17-02-2020

21-02-2020

5 dage

Hydraulik, energioptimering af regulerede anlæg

 
EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

17-02-2020

21-02-2020 

5 dage 

Oliebrænder under 100KW
Der indgår 3 fag i kurset. 

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder 

17-02-2020 

13-03-2020 

20 dage

Gaffeltruck certifikatkursus B, 7 dage

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

20-02-2020

28-02-2020

7 dage

Ajourføring af regler for brandpræventivt tilsyn 

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder 

24-02-2020

 

28-02-2020

 

5 dage

 

EU-bevis med køreteknik for godschauffører
Der indgår 3 fag i kurset.

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

24-02-2020

 

28-02-2020

 

5 dage

Gaffeltruck certifikatkursus B, 7 dage

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa
24-02-2020

03-03-2020

7 dage

El-introduktion 1-1
Der indgår 2 fag i kurset.

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

24-02-2020

06-03-2020

10 dage

Grundlæggende Box-building

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

24-02-2020

28-02-2020

5 dage 

Arbejde på eller nær spænding - ajourf. & praksis

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

26-02-2020

26-02-2020 

1 dag

Arbejde på eller nær spænding - introduktion

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

26-02-2020 

26-02-2020 

1 dag 

Arbejde på eller nær spænding - ajourf. & praksis

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

26-02-2020

26-02-2020

1 dag

 

Rensning af ventilationsanlæg

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder 

02-03-2020 

01-05-2020 

5 dage 

ADR Grund- og Specialiseringskursus - Tank + Kl. 1

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

02-03-2020

 

06-03-2020

 

5 dage

 
Fejlfinding på automatiske maskiner, trin 4
Der indgår 2 fag i kurset. 
EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

02-03-2020

13-03-2020 

10 dage 

Direkte prøve gaffeltruckcertifikat A eller B

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

03-03-2020 

03-03-2020 

1 dag

Lastsikring og stuvning af gods

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

04-03-2020 

06-03-2020

3 dage

EU-bevis med køreteknik for godschauffører
Der indgår 3 fag i kurset.

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

09-03-2020

13-03-2020

5 dage 

Lagerindretning og lagerarbejde

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

09-03-2020

11-03-2020

3 dage

Sikkerhed på automatiske maskiner og anlæg
Der indgår 2 fag i kurset.

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

09-03-2020

13-03-2020

5 dage 

Personbefordring med bus

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

09-03-2020

23-04-2020 

30 dage 

CAM fræsning (2D) på CAD-filer

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

09-03-2020 

13-03-2020 

5 dage 

Kørsel med vogntog, kategori C/E

 

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

09-03-2020

03-04-2020

20 dage

 

ADR Repetition - Grundkursus + Tank + Klasse 1

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

10-03-2020

12-03-2020 

3 dage 

Manuel lagerstyring 

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

12-03-2020 

13-03-2020 

2 dage

Gaffeltruck certifikatkursus B, 7 dage

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

16-03-2020

24-03-2020 

7 dage 

Håndtering med industrirobotter for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

16-03-2020 

20-03-2020 

5 dage 

Håndtering med industrirobotter for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

16-03-2020 

20-03-2020 

5 dage 

Lagerstyring med it

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

16-03-2020

18-03-2020

3 dage

Automatiske anlæg 1-2, pneumatik og fejlfinding

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

16-03-2020

20-03-2020

5 dage

Håndtering med industrirobotter for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

16-03-2020

20-03-2020

5 dage

PLC programmering, styringer med analoge signaler

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

16-03-2020

20-03-2020

5 dage

Gaffeltruck certifikatkursus B, 7 dage

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

19-03-2020 

27-03-2020 

7 dage 

Stregkoder og håndterminaler

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

19-03-2020 

20-03-2020 

2 dage 

Betjening og basis programmering af svejserobot
Der indgår 2 fag i kurset.

EUC Syd - Plantagevej 35 
6270 Tønder

23-03-2020

27-03-2020

5 dage

Opbevaring og forsendelse af farligt gods

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

23-03-2020 

27-03-2020 

5 dage 

Servomotorer, montage, idriftsætning, fejlfinding

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

23-03-2020 

27-03-2020 

5 dage

Sikkerhed på komplekse automatiske maskiner

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

23-03-2020

27-03-2020

5 dage

EU-bevis med køreteknik for godschauffører
Der indgår 3 fag i kurset.

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

23-03-2020

27-03-2020

5 dage

Forkursus B-Certifikat
Der indgår 2 fag i kurset.

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder

23-03-2020

30-03-2020

6 dage

Direkte prøve gaffeltruckcertifikat A eller B

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

27-03-2020 

27-03-2020 

1 dag

Robotbetjening for operatører 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

30-03-2020 

03-04-2020 

5 dage

Robotbetjening for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

30-03-2020 

03-04-2020

5 dage 

Robotbetjening for operatører 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

30-03-2020 

03-04-2020 

5 dage 

Robotbetjening for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

30-03-2020

03-04-2020

5 dage

Eftersyn CE-mærkede skorstene, aftræk & ildsteder

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder

30-03-2020

01-04-2020

3 dage

Grundlæggende kvalifikation for varebilschauffør

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

30-03-2020

01-04-2020

3 dage

Robotbetjening for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

30-03-2020

03-04-2020

5 dage

PLC anlæg, progr/idriftsætning HMI, kommunikation

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

30-03-2020

03-04-2020

5 dage

CNC fræsning, 1-sidet bearbejdning

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

30-03-2020 

03-04-2020 

5 dage 

Grundlæggende reworkteknik 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

30-03-2020 

03-04-2020 

5 dage

Direkte prøve gaffeltruckcertifikat A eller B

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa  

30-03-2020 

30-03-2020

1 dag 

Emnetegning i CAD, assembly med mere end 4 parter

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

30-03-2020

03-04-2020 

5 dage 

B-Certifikat
Der indgår 5 fag i kurset.
EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder

31-03-2020

27-04-2020

16 dage

Arbejde på eller nær spænding - introduktion

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

01-04-2020

01-04-2020

1 dag

Arbejde på eller nær spænding - ajourf. & praksis

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

01-04-2020

01-04-2020

1 dag

CNC drejning, 1-sidet bearbejdning

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

06-04-2020

16-04-2020

5 dage

Pers. sikkerhed v arbejde med epoxy og isocyanater

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

06-04-2020

07-04-2020

2 dage

Gaffeltruck certifikatkursus B, 7 dage

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

16-04-2020

24-04-2020

7 dage

Håndtering med industrirobotter for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

20-04-2020

24-04-2020

5 dage

Håndtering med industrirobotter for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

20-04-2020

24-04-2020

5 dage

Håndtering med industrirobotter for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

20-04-2020

24-04-2020

5 dage 

Gaffeltruck certifikatkursus B, 7 dage

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

 20-04-2020 

28-04-2020 

7 dage 

EU-bevis med køreteknik for godschauffører
Der indgår 3 fag i kurset. 

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

20-04-2020

24-04-2020

5 dage 

Ajourføring af regler for brandpræventivt tilsyn

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder  

27-04-2020 

01-05-2020

5 dage 

Transport af temperaturfølsomt gods 

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

27-04-2020 

01-05-2020

5 dage 

Direkte prøve gaffeltruckcertifikat A eller B

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

28-04-2020 

28-04-2020 

1 dag 

Blåflammebrændere og kondenserende kedler

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder

04-05-2020

06-05-2020 

3 dage 

Brandpræventive bygningsforanstaltninger

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder 

04-05-2020 

04-06-2020 

3 dage 

Betjening og basis programmering af svejserobot
Der indgår 2 fag i kurset.

EUC Syd - Plantagevej 35 
6270 Tønder 

11-05-2020

15-05-2020

5 dage

Operatør ved konventionel maskinfræsning
Der indgår 2 fag i kurset.

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

11-05-2020

15-05-2020 

10 dage

EU Efteruddannelse for bus 
Der indgår 3 fag i kurset.

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

11-05-2020 

15-05-2020 

5 dage

Godstransport med lastbil

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa  

11-05-2020

26-06-2020 

30 dage 

Forebyggelse af røgforgiftningsulykker fra ildsted

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder 

18-05-2020

20-05-2020 

3 dage 

Database, design og programmering

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

19-05-2020

27-05-2020

5 dage

Mobile kraner >8-30 tm_med integreret kranbasis

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

19-05-2020

04-06-2020

10 dage

Betjening og basis programmering af svejserobot
Der indgår 2 fag i kurset.

EUC Syd - Plantagevej 35 
6270 Tønder

25-05-2020

29-05-2020

5 dage

Gaffeltruck certifikatkursus B, 7 dage

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa

25-05-2020

16-06-2020

7 dage

Forkursus B-Certifikat
Der indgår 2 fag i kurset.
EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder

27-05-2020

04-06-2020

6 dage

Direkte prøve gaffeltruckcertifikat A eller B 

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

29-05-2020 

29-05-2020

1 dag 

Arbejde på eller nær spænding - introduktion 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

04-06-2020 

04-06-2020 

1 dag 

Arbejde på eller nær spænding - ajourf. & praksis

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

04-06-2020 

04-06-2020 

1 dag 

B-Certifikat over 135KW
Der indgår 5 fag i kurset. 
EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder  

05-06-2020 

26-06-2020 

16 dage 

Betjening og basis programmering af svejserobot
Der indgår 2 fag i kurset.

EUC Syd - Plantagevej 35 
6270 Tønder  

08-06-2020

12-06-2020

5 dage

Ajourføring af regler for brandpræventivt tilsyn

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder

08-06-2020

12-06-2020 

5 dage 

Pers. sikkerhed v arbejde med epoxy og isocyanater 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

08-06-2020 

09-06-2020 

2 dage 

SMT 1 Lodning af SMD komponenter

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

08-06-2020 

12-06-2020 

5 dage

Gaffeltruck certifikatkursus B, 7 dage

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

08-06-2020 

16-06-2020 

7 dage 

Gaffeltruck certifikatkursus B, 7 dage 

EUC Syd - Lundsbjerg Industrivej 50
6200 Aabenraa 

10-06-2020

18-06-2020 

7 dage 

Robotbetjening for operatører 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

15-06-2020 

19-06-2020 

5 dage 

Miljørigtig anvendelse af biobrændsel 

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder 

15-06-2020 

19-06-2020 

5 dage 

Tilstandsbaseret vedligehold automatiske maskiner 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg  

15-06-2020 

19-06-2020 

5 dage 

El-introduktion 1-1
Der indgår 2 fag i kurset. 
EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

15-06-2020

26-06-2020 

10 dage 

Robotbetjening for operatører 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

15-06-2020 

19-06-2020  

5 dage 

Robotbetjening for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

15-06-2020

19-06-2020

5 dage

PLC programmering af kombinatoriske styringer

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

15-06-2020

19-06-2020

5 dage

Fejlfinding på automatiske maskiner, trin 4
Der indgår 2 fag i kurset.

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

19-10-2020

30-10-2020

10 dage

Servomotorer, montage, idriftsætning, fejlfinding

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

19-10-2020

 23-10-2020

5 dage

Robotbetjening for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

26-10-2020

30-10-2020

5 dage

Robotbetjening for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

26-10-2020 

30-10-2020 

 5 dage

Tilstandsbaseret vedligehold automatiske maskiner 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

26-10-2020 

30-10-2020 

5 dage 

Robotbetjening for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

26-10-2020 

30-10-2020 

5 dage 

Robotbetjening for operatører 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

26-10-2020 

30-10-2020 

5 dage 

Robotbetjening for operatører EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

26-10-2020

30-10-2020

5 dage

Håndtering med industrirobotter for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

 02-11-2020

06-11-2020

5 dage

Automatiske anlæg 1-2, pneumatik og fejlfinding

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

02-11-2020

06-11-2020

5 dage

El-introduktion 1-1
Der indgår 2 fag i kurset.

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

02-11-2020

13-11-2020

10 dage

Håndtering med industrirobotter for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

02-11-2020 

06-11-2020 

5 dage 

Grundlæggende montage- og loddeteknik på print

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

02-11-2020 

13-11-2020 

10 dage

Håndtering med industrirobotter for operatører 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16 

6400 Sønderborg

02-11-2020 

06-11-2020 

5 dage

Systematisk vedligehold på automatiske maskiner

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

02-11-2020

06-11-2020

5 dage

PLC: Industriel Ethernet på PLC styrede anlæg

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

09-11-2020

13-11-2020

5 dage

SMT 1 Lodning af SMD komponenter

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

09-11-2020

13-11-2020

5 dage

Fejlfinding på automatiske maskiner, trin 2
Der indgår 2 fag i kurset.

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

16-11-2020

27-11-2020

10 dage

Procesanlæg introduktion, regulator og målekreds

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

16-11-2020 

20-11-2020 

5 dage

Arbejde på eller nær spænding - ajourf. & praksis

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

17-11-2020 

17-11-2020 

1 dag 

Arbejde på eller nær spænding - introduktion

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

17-11-2020 

17-11-2020 

1 dag 

Robotbetjening for operatører 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

23-11-2020 

27-11-2020 

5 dage 

Procesanlæg, fejlfinding og optimering af proces 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

23-11-2020 

27-11-2020 

5 dage 

Robotbetjening for operatører 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

23-11-2020 

27-11-2020 

5 dage 

Robotbetjening for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

23-11-2020

27-11-2020

5 dage

Robotbetjening for operatører

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

23-11-2020 

27-11-2020 

5 dage

Procesanlæg, instumentering tryk/temperatur

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

30-11-2020 

04-12-2020 

5 dage 

Automatiske anlæg 1-3, hydraulik og fejlfinding 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

30-11-2020 

04-12-2020 

5 dage 

Grundlæggende elektriske målinger 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg  

30-11-2020 

04-12-2020 

5 dage

 

 

Procesanlæg, instrumentering niveau/flow 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

07-12-2020 

11-12-2020  

5 dage

Ajourføring af regler for brandpræventivt tilsyn

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder

07-12-2020

11-12-2020

5 dage

Tilstandsbaseret vedligehold automatiske maskiner

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

07-12-2020

11-12-2020

5 dage

Grundlæggende komponentkendskab

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

07-12-2020

09-12-2020

3 dage

PLC programmering af sekventielle styringer 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg  

07-12-2020 

11-12-2020 

5 dage 

Sikkerhed på komplekse automatiske maskiner 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg  

07-12-2020 

11-12-2020 

5 dage 

ESD sikring for operatører 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

10-12-2020 

10-12-2020  

1 dag 

PLC programmering, styringer med analoge signaler

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg

14-12-2020 

18-12-2020 

5 dage 

Ajourføring af regler for brandpræventivt tilsyn 

EUC Syd - Plantagevej 35
6270 Tønder 

14-12-2020 

18-12-2020 

5 dage 

Pers. sikkerhed v arbejde med epoxy og isocyanater 

EUC Syd - Hilmar Finsens Gade 14-16
6400 Sønderborg 

14-12-2020 

15-12-2020 

2 dage

 

BRUG FOR HJÆLP

Du kan kontakte os på tlf. 74 12 42 42 eller skrive en email til eucsyd@eucsyd.dk
Vi besvarer dine spørgsmål hurtigst muligt - forvent op til 2 dages ventetid.

FORBEHOLD

Vi tager forbehold for eventuelle ændringer i lovgivning vedrørende arbejdsmarkedsuddannelserne, ændrede retningslinjer for administrationen af dertil hørende love og bekendtgørelser samt eventuelle prisændringer.

LEDIGE PLADSER DE NÆSTE TRE UGER